Parimad rajoonid, kus Tallinnas elada

Tallinn on 445 188 elanikuga Eesti pealinn. Kokku on Tallinnas 8 linnaosa, millest suurima elanikuarvuga on Lasnamägi. Kas see tähendab, et Lasnamägi on parim piirkond kus Tallinnas elada? Palju väidaks, et sugugi mitte.

Tallinna elanikuna väidaksin pigem, et populaarseimad ning ka parimad piirkonnad on Kesklinn, Kristiine, Põhja-Tallinn ja Pirita.

Miks?

Kesklinna populaarsus ilmselt suurt selgitust ei vaja. See on ideaalne koht elamiseks inimesele, kes hindab eelkõige mugavust. Kõik on käe-jala juures ning liigeldada on äärmiselt mugav. Sa ei pea omama autot ega seiklema mitukümmend minutit busside ja trollidega, et jõua kesklinna, kus asuvad kõik vajalikud poed, riigiasutused ning klubid ja pubid, kus nädalavahetusel aega veeta.

Seetõttu võib kesklinna ilmselgelt nimetada üheks parimaks rajooniks, kus elada. Väikse miinusena võib välja tuua muidugi kesklinna elukalliduse. Ilmselgelt on sealsed korterihinnad oluliselt kallimad võrreldes teiste linnaosadega. Mis on muidugi arusaadav arvestades kui nõutud antud piirkond on. Eriti populaarne on see piirkond kindlasti noorte seas. Noortele on oluline mugavus ning parim ligipääs populaarsetele vabaajaveetmiskohtadele. Võtame kasvõi näiteks vanalinna. Vanalinn on kõigest jalutuskäigu kaugusel kesklinnast ning just sinna on kogunenud populaarseimad ööklubid ning pubid. Seda nii turistide kui ka kohalike seas.

tallinna kesklinna korterid

Järgmiseks võtame ette Kristiine linnaosa. Kristiine asukoht on äärmiselt mugav. Kesklinn asub mõne minuti kaugsel autoga sõites ning bussi- ja trolliliiklus on samuti sedavõrd mugav, et kõigest 10 minutiga oledki juba kesklinnas. Kristiine linnaosa iseenesest on väga mugav ja perekeskne koht kus elada. See on rahulik ning peresõbralik.

Põhja-Tallinna linnaosa on viimase paari aasta jooksul läbinud suuri muutusi ning seetõttu meelitanud elama siia paljusid inimesi. Põhja-Tallinna üks armastatumaid asumeid on kindlasti Kalamaja, mis on viimase paari aastaga kogunud populaarsust mitte ainult hipsterite seas vaid ka pereinimeste. See on mõnus koht, kus käia perega jalutamas või lihtsalt mõnusates Kalamaja kohvikutes aega veetmas.

Paljud Põhja-Tallinna piirkonnad on viimaste aastate jooksul arenenud niivõrd, et siia on tekkinud uued ning paljuhinnatud elamud ning uusarendused. Kuid mitte ainult. Põhja-Tallinna linnaosavalitsus on palju rõhku pööranud ka inimeste endi soovile. Luues ranna piirkonda head võimalused väljas sportimiseks. Seal on olemas väline jõusaal, mõnus promenaad mis viib otse Rocca al Maresse ning loomulikult ranna ala. Ranna ala on suviti äärmiselt populaarne nii sealsete elanike kui ka teiste piirkonna inimeste seas. Seal on mõnusad grillimiskohad, jalgpalliväljakud, võrkpalliväljakud ning loomulikult rand ise.

Samuti on viimase 5 aasta jooksul jõudsalt arenenud hinnatud Telliskivi piirkond. Sinna on loodud erinevaid söögikohti, kontoreid ning start upe. Kõik see eelnev teebki Põhja-Tallinna rajooni väga veetlevaks elukohaks paljudele tallinlastele.

Kindlasti tuleb eraldi välja tuua ka Viimsi ning Pirita linnaosa. Kindlasti pole see just mugavaim koht elamiseks inimesele, kes pole autot ning kes töötab kesklinnas, kuid teisalt on see ideaalne piirkond elamiseks inimesele, kes soovib linnakärast eemalduda. Kes siis ei oleks unistanud oma majast ning samal ajal mitte kaotada mugavust elada seal, kus kõik on alati läheduses – koolid, poed ning loodus. Võimalusel kõigest 20 minutiga jõuda kesklinna.

Samuti on see piirkond ideaalne inimesele, kes hindab loodust ning väljas sportimist. Imeline Pirita promenaad kus saab joosta, jalgrattaga sõita, rulluiskudega uisutada ning see on isegi mõnus koht värskele emale, kus beebiga kärutada. Seetõttu ilmselt ongi Pirita piirkond populaarsem perekondade seas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *