Eesti top linnad, kus elada

1. Paldiski

Paldiski on tuntud kui rohelise energia linn. Linna, mis on kiviviske kaugusel Keilast, Kloogarannast ja Laulasmaast. Oma pindalalt on Tallinna järel teisel kohal hõlmates lisaks linnale ka poolsaare.  Kuid mis teeb Paldiski nii eriliseks? On see tema põnev sünnilugu või hingematvalt ilusad vaatamisväärsused? Alustame Paldiski sünniloost. Nõukogudeajal oli Paldiski ülisalajane militaarlinn, mis jäi suletuks kuni 1994 aastani. Ometi on sel salajasel linnal pakkuda väga palju. Võtame näiteks Paldiski tuulepargi. Tuulepark koosneb kaheksateistkümnest elektrituulikust ning on tõeliselt lummav vaatepilt. Loomulikult ei saa ka mainimata jätta looduse tõelist andi – Pakri poolsaar ning pank.

2. Tallinn

tallinn

Eesti pealinn, mis meelitab oma kultuurilise ning kauniga vanalinnaga ikka ja jälle turiste seda ajaloolist vanalinna külastama. Kui mõelda Tallinna erilisuse peale siis tuleb silme ette kindlasti esimesena vanalinn. Kuid milles peitud vanalinna erilisus? Eks ikka senini säilinud keskaegses miljöös, mis on teistest Põhja-Euroopa pealinnadest kadunud. Tallinna vanalinnas on peaaegu terviklikult olemas 11.-13. sajandil püstitatud ehitus- ja sakraalhooned. Vanalinnas asuvad paljud hinnatud restoranid, mis pakuvad maitsvat ja värsket kohalikku ning imporditud toitu.

Tallinna vanalinn on ka Tallinna linna vanim linnaosa ning kuulub aastast 1997 UNESCO maailmapärandi nimistusse.

3. Pärnu

Mõnus kuurortlinn, mis pakub parimat puhkust igal aastaajal. Ajalooline rannapark purskaevudega ning valge liivaga rand on tõeline kosutus hingele. Pärnu, mis meelitab suvel tuhandeid inimesi oma kauni rannapromenaadiga ning suviste üritustega on auga välja teeninud suvepealinna tiitli. Kuigi Pärnu rand ja rannapromenaad on suurimad atraktsioonid kuumal suvepäeval on selles linnas veel palju avastada. Näiteks valgustatud vallikäär purskaevudega, mis mõjub äärmiselt romantiliselt. Seal toimuvad erinevad festivalid ning kontserdid. Samuti Pärnu kesklinnas asuv armastatud Koidula park, kus saab suvel piknikuteki maha visata ning nautida purskaevu vulinat ning lillede ilu.

4. Haapsalu

Järjekordselt lummav kuurortlinn. Kaunis, pea 1 km rannapromenaad lausa kutsub jalutuskäiguks või mõnusaks rattasõiduks, et hiljem end kosutada mõnes õdusas kohvikus. Suurim vaatamisväärsus on ilmselt piiskopilinnus Eesti kuulsaima vaimu Valge Daamiga. Haapsalut külastades võib puhata mõnusates spaa-hotellides või külastada kultuurisündmusi. Tuntumaid kultuurisündmusi on kindlasti Augustibluus.

5. Tartu

Tuntud kui heade mõtete linn. Tartu kuulub teaduskultuurilinnade võrgustikku. Kui mõelda Tartule siis tuleb silme ette ilmselt kohe ülikoolilinnak ning kultuursed inimesed. Tartu Ülikool on kindlasti üks esimesi aspekte mis meenub kui mõelda Tartule. Linn on tuntud ka oma mitmekesise kultuurielu poolest. Linnas on arvukalt muuseume ning seal tegutseb mitmeid kultuuriasutusi ja teatreid. Vanim ning tuntuim teater on loomulikult Vanemuine.

Suur osa Tartu linnaruumis asuvatest skulptuuridest on pühendatud ajaloolistele isikutele. Kesklinn ise on pigem klassitsistliku väljanägemisega. Keskajal oli Tartu valdavalt kivist linn, kuid sõda ning tulekahjud on oma laastava jälje jätnud.

6. Kuressaare

Saaremaa ainus linn. Saaremaa on eestlaste seas armastatud puhkekoht. Eriti suvehooajal. Kuressaares asuvad ka Eesti parimad spaa-hotellid. Tallinnast pääseb Saaremaale lennukiga või bussiga, mis sõidab esmalt Virtsu sadamasse.  Samuti saab Virtsu sadamast isikliku autoga parvlaeva abil Saaremaale. Linna keskosa on ajalooliselt väärtusliku vanalinna arhidektuuri kaitseala, kus asub ka enamus linna ehitisi. Samuti poed, kino, restoranid ja kohvikud. Mis teeb Kuressaare eriliseks? Kasvõi ainuüksi see fakt, et seal kerkib maakoor aastas 2-3 mm. Mistõttu on aegade jooksul saared linnaalaga ühinenud. Linna suurim vaatamisväärsus on piiskopilinnus, kus asub Saaremaa muuseum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *