Eesti kõige kallimad eramud

Kui internetiavarustes ringi vaadata tuleb tõdeda, et valdavalt asuvad Eesti kõige kallimad eramud kas Tallinnas, selle lähistel või Rae vallas. Mis siis teeb ühe korteri või maja miljonite vääriliseks? Sellest räägime täna rohkem.

Mõned korterid on modernsed, kaasaegse nutisüsteemiga. Tubade valgustust, kaameratesüsteemi ja soojust saab reguleerida läbi puldisüsteemi. Lagede kõrgus ulatub lausa seitsme meetrini.

kõige kallimad korterid eestis

Sellised korterid võivad olla läbi kahe korruse ja isikliku jõusaaliga või sisebasseiniga. Mõned korterid on ajaloolise väärtusega ning asuvad Tallinna vanalinnas. Juba see teeb need korterid niivõrd väärtuslikuks.

Mõned sellised kalleimad eramud ei olegi otseselt mõeldud ühepereelamuks, vaid sootuks koosneb see mitmetest tubadest koos vannitubadega ning võivad vabalt täita hotellitubade eesmärki. Samamoodi müüakse täiskomplektis eramuid, mis ei ole ka mõeldud ühepereelamuks vaid selles majas on mitu korterit mida saab eramuomanik siis vastavalt välja üürida ning hakata tulu teenima.

Üldjuhul on siiski kõige kallimad eramud eramajad. Kui vaadata kinnisvaraturul ringi siis need mitmemiljonilised eramajad on asuvad peamiselt hinnatud piirkonnas. Olgu selleks siis mere lähedus, järve lähedus või lähedus linnale.

Väga väärtuslikud on ka villa tüüpi majad, millel on erabassein ning mitu hektarit maad. Sellised eramud asuvad peamiselt pealinna ümbruses.

eesti villad

Kes siis ei unistaks oma kaasaegsest, kaunist majast mis asub privaatselt mere lähedal. Kaunil, soojal suveõhtul saab aias grilli tulele panna ning privaatselt nautida. Suureks boonuseks on muidugi õues asuv bassein. Kõik on filmides näinud neid suursuguseid maju koos erabasseiniga ning kui mõnus tundub oma enda hoovis nautida sellist luksust. Ka Eestis on selline luksus võimalik mõne miljoni euro eest. Üks selline maja asub näiteks Pirita linnaosas ning selle väärtuseks on hinnatud 3.3 miljonit eurot. Antud eramaja ongi hetkel Eesti turul olevatest majadest kõige kallim. Pirital leidub kindlasti mitmeid maju mille väärtuseks on mitmeid miljoneid. Seda nii piirkonna pärast kui ka uusehitiste tõttu , mille väärtus ongi enamjaolt suurem. Samamoodi on väga hinnatud Viimsi vald, kus paiknevadki enamjaolt eramajad.

Kuid mitte kõik kõige kallimad eramud ei asu pealinna lähistel. Üks kaunemaid ja kaasaegsemaid maju asub sootuks Keila-Joal. Häärber, mis on valminud alles hiljuti, 2018. aastal otsib uut omanikku. See moderne maja sobib ideaalselt perele, kes hindab privaatsust.

Paljud mitmemiljonilised eramajad tulevad kaasa koos sisebasseini ja saunakompleksiga. Mõnel eramul on sisse ehitatud lausa spaakompleks. Tundub lausa imeline kui mõlgutad mõtteid lõõgastuda mõnusas spaas ja ei peagi minema tegelikult kodust välja, vaid sul on oma enda isiklik spaa kodus. Eks need kulutatud miljonid tunduvadki siis seda väärt olema.

Üks Eesti kalleimaid eramuid asub sootuks pealinnast kaugel – Viljandimaal. See juugendstiilis mõisakompleks on renoveeritud ühepereelamuks. Võrratu välisilmega häärber asub kolme tiigi kaldal parkmetsas. Lisaks on see privaatse tennise- ning lastemänguväljakuga. Ideaalne elukoht lastega perele.

Eesti kalleim eramu ei ole siiski korter või villa, vaid sootuks mõis. Lääne-Harju valdkonnas asuv Vihterpalu mõis, mille väärtuseks on hinnatud ligi 5 miljonit eurot. Ja no olgem ausad, kes ei tahaks omada mõisa. Täna toimib Vihterpalu mõis luksushotellina kuid uus omanik võib mõisa kasutada oma äranägemise järgi.

Kellel viite miljonit ei ole võib soetada endale 1.3 miljonit eurot maksva villa talvepealinna Otepää lähistel maalilise Kaarnajärve kaldal. Kogu kinnistu suuruseks on lausa 30200m2, mille kaunil haljastusalal on 3 tiiki. Jällegi tuleb tõdeda, et antud eramu on igat eurot väärt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *