Vanast vannist uus!

Kui teie vannitoamööbel või dušikabiin on juba päevi näinud ning kulunud, siis võib juhtuda, et olete mõeldnud ka selle väljavahetamise peale. Selle tegevusega tuleb aga kindlasti arvestada, et see võib muutuda üsnagi kulukaks etteõvõtmiseks. Seega, ütleme, et te ei soovi maksta suuri summasid ümberkujundamise ega renoveerimise peale, kuid soovite siiski tuua juurde värskust ning puhtust oma vannituppa. Vann sisu uuendamine võib teile näiteks kokku hoida sadu eurosid. Nii nagu, selle nimest aimata võib, on tegu meetodiga, mis lihtsalt värskendab teie vanni sisu eemaldades vanad värvikihid vanni pinnalt ning paigaldades uued ja terved.

Uus või vana?

Kõige traditisioonilisem viis vanni sisu uuendada, on see liivapaberiga üle käia ning värvida see üle värske värvikihiga ja ongi tehtud. Võite selle tegemiseks kellelgi palgata või teha seda ka ise. Kui olete otsustanud seda ise tegema hakata, siis on teil  mõistlik osta valmis vanni pinna taastamise komplekt kohalikust ehituspoest. On olemas mitmeid erinevaid komplekte, mis erinevad selle poolest, mis tüüpi värvi kasutatakse ning kuidas viimistletakse. Seega tuleb olla tähelepanelik, et te valiksite siiski õige värvitooniga ning stiiliga komplekti, mis sobib ka teie olemasoleva vannitoa sisustuslahendusega.

Eeltöö on oluline

Pöörake kindlasti tähelepanu sellele, et teie vann oleks eelnevalt korralikult puhastatud. Kui teie ostetud komplekti hulgas on kaasas ka puhastusvahend, siis kasutage kindlasti seda, sest see tagab parima võimaliku lõpptulemuse. See on reeglina professionaalne värvi ja mustuse eemaldamise vahend, mis suudab eemaldada kõiksugu jääke ning ka õli jäänuseid, mis võivad olla kinnitunud teie vanni seinale, kuid mida esmapilgul näha ei olegi. Seejärel peate te vanni hoolega kuivagtama, enne kui saate oma töödega edasi minna.

Kui vann on puhastatud ja kuivatatud, siis võite te alustada vanni vana värvi eemaldamisega, mis reeglina toimub liivapaberi abil lihvimise teel. Olemas on mitme erinevad tihedusega liivapabereid, mille  hulgast valida, kui vannide ja kraanikausside jaoks on parimad 220 ja 240 tihedusega liivapaberid. Soovitaks pigem kasutada 220 liivapaberit alustuseks ning kui sellega on vann üle käidud, siis huljem see üle lihvida peenema 240 tuhedusega paberiga. Peale lihvimise lõpetamist loputage kindlasti ära lahtiolevad terad ning kuivatage vann taas korralikult.

Järgmise sammuna on teil vaja eemaldada ka bana kruntvärv ning selle töö jaosks sobib kruntvärvi eemaldamise lahus. Kandke seda ohtralt paberi või nuustiku abil vanni pinnale. Peale seda, kui olete vana kruntvärvi maha saanud, täitke kõik nähtavad praod kitiga ning jätke see kuivama 30 minutiks.

Lõpuks kandke peale uus värvikiht ning laske kuivada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga