Turvaustest

Nii korterile kui ka majale ust valides on üheks mõttekohaks see, kas valida tavaline uks või siis hoopiski turvauks, mis peaks meid kaitsema soovimatute sissetungijate eest. Turvaukse soetamine on kindlasti seotud oluliselt suuremate väljaminekutega, kui tavalise ukse vahetamine, kuid rahulik meel ja sügav uni öösel kaalub tehtud kulutused üles.

Üheks turvalisimaks valikuks on paigutada korterile metallist turvauks. Sellised uksed valmistatakse alati eritellimusena ning just vastavalt kliendi soovidele ja ukseava mõõtudele. Ka turvauksi on võimalik tellida nii ühe- kui ka kahepoolseid vastavalt sellele, kui lai on ukseava ning millis lahendust

Turvauks kaitseb sinu kod

soovitakse.

Metall- turvauksed on valmistatud reeglina terasest kasutades erinevaid töötlemistehnoloogiaid, mis tagavad uksele vastupidavuse ning pika eluea. Ukselehe jäikust ning seeläbi ka turvalisust surendavad reeglina ukse sisse keevitatud L tähe kujulised ribid. Lisaks sellele kinnitatakse ukselengidele turvatihvtid, mis ulatuvad ukselengi sisse ning teevad seetõttu ukse lahtimuukimise oluliselt keerulisemaks. Need turvatihvtid teevad võimatuks ka lukustatud ukse eest ära tõstmise ning seda just juhul, kui murdvaraste poolt on näiteks ukse hinged läbi lõigatud. Tavalise ukse saaks sellise meetodiga väga lihtsasti eest ära tõsta.  Ka turvauksed peavad olema soojapidavad ning seeõttu soojustatakse need seest kivillaga. Kivivillaga on täidetud nii ukse leht kui ka lengi sisu. Lisaks sellel, et kivivill hoiab sooja, annab see uksele ka suhteliselt hea mürakindluse ning lisab sellega veelgi väärtust juurde.

Võib jääda mulje, et turvauksed peavad kindlasti olema koledad ja hallid, kuid õnneks see nii ei ole. Ka turvauksi on võimalilk viimistleda erinevate värvidega vastavalt kliendi soovidele ning hoone eripärale. Lisaks värvile on turvauksi võimalik katta ka pvc kattega, mis jätab visuaalselt mulje, nagu oleks tegu täiesti tavalise koduuksega.

Kui korterile on soetatud turvauks, siis oleks mõistlik investeerida ka erilise tehnoloogiaga toodetud ja seetõttu turvalisema ukseluku peale.  Turvaustel on lausa soovitatud kasutada kahte erinevat lukku, et tagada maksimaalne kindlus sissemurdmise puhul. Kindlasti tuleks jälgida, et turvauksele paigaldatud lukud oleks toodetud tuntud lukutootjate poole nagu Assa, Abloy, Boda, Cisa, Primo, Reguitti, Dorma, Gu Bks. Lisaks lukkudele peavad olema kõrgeima võimaliku kvaliteediga ka muud ukse osad nagu lingid, hinged jms.

Kui kõik turvauksega seonduvad otsused ja valikud on tehtud ning ukse tellimus sisse antud, siis jääb üle vaid mõelda ühe asja peale. Kas paigaldada uks ise või tellida see teenud sisse ust tootvalt firmalt. Kindlasti tuleks siin valida samuti professionaalse paigalduse teenus, et saaks olla kindel ukse nõuetekohases paigaldamises ning selle sajaprotsendilises turvalisuses.

Viimasena tuleks kindlasti jälgida, et turvauks tellitakse või ostetakse tuntud firmalt, mis garanteerib toote kvaliteedi ning vastupidavuse. Odava „Hiina“ ukse tellimine võib olla küll odav, kuid kas tee tegelikult ka turvatunnet pakkuda suudab ning murdvargusele vastu seista jaksab, on omaette küsimus. Kindlasti ei ole turvauks see, mille pealt peaks hakkama kokku hoidma.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga