Kodukoristaja

Soovituse jõud on suur ja sealt tulenevalt on inimesed ka helistanud firmadesse ning palunud sama koristajat kes nende tuttavate juures end juba tõestanud.

Eraisikust koristajad lihtsalt lehekuulutusest, sõprade ja tuttavate kaudu, kuid probleemide ilmnedes võivad nad lihtsalt ära kaduda. Tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja sõnul on inimese õigused tagatud vaid juhul, kui on vormistatud ametlik leping. Kui tellida mingi teenus siis ametlikult fikseeritud ost muudab õigused kaitstuks ja tagab meelerahu.
Kui on kokku lepitud, et kaks korda nädalas käib koristaja ning kui see on lepingus fikseeritud ja ta tegelikult ei käi, siis saab seda vaidlustada ja on võimalik ameti poole pöörduda.

Kui see on suusõnaliselt kokku lepitud, siis suusõnaline leping on ka tegelikult juriidiliselt pädev, ega tõenda seda. Natuke aitab kaasa see, kui on tunnistaja olemas, kes väidab, et jah nii tõesti oli.

Teenusepakkujad sõlmivad kliendiga ka vastutuskindlustuslepingu, mille järgi vastutab ettevõte millegi kadumise või purunemise eest. Paljudel ettevõtetel ei ole kodulehel üleval kodu hoolduskoristuse hinnakirja, kuna regulaarse hoolduskoristuse hind sõltub suuresti konkreetsest elamisest ja sellest, mida pere koristajalt ootab.

Kuivõrd usaldavad inimesed oma koju võõrast inimest koristama, ilmselt koristajat otsiv inimene on selle enda jaoks juba selgeks mõelnud.

Üks oluline moment on ka see, et ühes kodus käiks sama koristaja – niimoodi tekib perel koristajaga kindlam side. On ka inimesi, kes alguses ehk veidi kõhklevad ja on esimestel kordadel koristamise ajal kodus, ent mõne aja möödudes muutub ka nende klientide süda rahulikumaks ning julgetakse koristaja tulekul kodust ära olla ja omi asju ajada.

Teenus ei peagi olema odavate klassist, sest kui sa ise seda ei viitsi siis miks peaksid teised töö odavalt ära tegema. Koristaja tunnihind jääb keskmiselt 10-15 euro kanti, kolmetoalise 60-ruutmeetrise korteri peaks saama korda kahe-kolme tunniga.

  • Kas ma peaksin palkama kellegi kodu koristama ?

Kõige rohkem võtab aega vannitoa ja köögi puhastamine. Kindlasti on vaja selgusele jõuda kas puhastusvaheneid peab ise soetama või on need ikka koristaja või ettevõtte poolt.

Kolmetoalise 50-ruutmeetrise korteri tavaline hoolduspuhastamine võtma aega maksimaalselt 3h. Esimesel korral läheb tõenäoliselt veidi kauem, ent järgnevatel kordadel juba kiiremini.

Erilised tööd ning standartsed tööd.

Maja koristamine võtab aega hinnanguliselt viis-kuus tundi. Mida pisem on kodu ja mida enam on seal kõikvõimalikke vidinaid, seda rohkem võtab koristamine aega. Kui ruumid on avarad ja vabad rohkest mööblist siis koristus läheb jõudsamalt.

Enamus firmad soovivad oma vahendeid kasutada, sest tuleb kindel olla, et iga pinna puhastamisel kasutataks õiget vahendit – esmapilgul ei pruugi vahend kuidagi kahjustavalt mõjuda, kuid aja jooksul võib see ära kuluda.Lihtsamat hooldust peaksid kõik pakkuma, lisamüügina võidakse pakkuda, akendepesu, triikimist, külmiku pesu ning teisi erilahendust vajavaid asju. Kindlasti võiks kohe erilahenduste all välja tuua kõrge lae all redeliga ronimist, tekstiilist asjade keemiline puhastus.

 Hoolduskoristus on hea ja mugav teenus, mille käigus teostatakse teiega kokkulepitud sagedusel ja mahus teie ruumide professionaalne puhastus, nii et saate unustada koristamise ja keskenduda oma põhitööle. Antud teenus sisaldab tavaliselt: • põrandate puhastamist (imuriga, moppamine jne), • vabadelt pindadelt tolmu eemaldamist, • klaas- ja peegelpindade puhastamist • seinte, uste jms. puhastamine kuni kõrgusega 180 cm • tualettide desinfitseerimist Sinna juurde võib veel kuuluda porivaipade vahetus ja hügieeni vahendite tellimine ning asendamine. Lõplikult määratletakse kõik tegevused aga ikkagi lähtudes kliendi soovidest ja vajadustest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga